Dostawcy zChin przemysłowych z całego świata oferują różnorodny wybór narzędzi, które mogą być odpowiednie dla Twojej firmy. Możliwe, że uda Ci się znaleźć tańsze materiały eksploatacyjne, które zapewnią Ci przewagę nad konkurencją, lub nowe materiały eksploatacyjne, które pozwolą Ci sprzedawać inne narzędzia.

Spis treści hide 1 Sześć najważniejszych wskazówek dotyczących importu od chińskich dostawców przemysłowych 1.1 Zaplanuj swoje cele importowe 1.2 Znajdź wiarygodnych chińskich dostawców przemysłowych 1.3 Negocjuj umowę 1.4 Zmniejsz ryzyko transakcji dzięki przejrzystej umowie 1.5 Wybierz najodpowiedniejszą metodę transportu. 1.6 Sprawdź, czy są potrzebne licencje 1.6.1 Punkt

Chiny są obecnie największym eksporterem i drugim co do wielkości importerem na świecie. Przy importowaniu narzędzi warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek. Mogą one obejmować wszystko, od współpracy na duże odległości z różnymi dostawcami z Chin przemysłowych po międzynarodową wysyłkę i odprawę celną. Jeśli zastanawiasz się nad importem narzędzi od chińskich dostawców, zapoznaj się z naszymi 6 najważniejszymi wskazówkami.

Sześć najważniejszych wskazówek dotyczących importu od chińskich dostawców przemysłowych

✅ Zaplanuj swoje cele importowe

Zanim zaczniesz importować narzędzia od chińskich dostawców, dobrze jest mieć jasną wizję tego, co chcesz osiągnąć. Możesz szukać tańszych chińskich dostawców narzędzi lub importować narzędzia, które nie są jeszcze dostępne w twoim regionie, aby zaoferować je swoim klientom. Z drugiej strony, kupowanie i importowanie narzędzi od chińskich dostawców przemysłowych powinno być częścią planu całej firmy.

Powiązane produkty

Szlifierka kątowa

Znajdź wiarygodnych chińskich dostawców przemysłowych

Sprawdź, czy chińscy dostawcy przemysłowi są godni zaufania i czy są w stanie spełnić Twoje wymagania jakościowe. Musisz określić jakość narzędzi i potwierdzić, że zakupione przez Ciebie narzędzia są do przyjęcia. Należy dowiedzieć się, czy dostawca współpracuje z podwykonawcami podczas procesu wytwarzania narzędzi. Po znalezieniu dostawcy można łatwo importować narzędzia z Chin.

Aby nawiązać udaną współpracę z dostawcami, należy także wziąć pod uwagę kulturę rynku chińskiego. Chińscy dostawcy nadmiernie używają mandaryńskiego (języka urzędowego Chin). Mandaryński, którym posługuje się około miliarda osób, jest najczęściej używanym językiem na świecie. Próba nauczenia się kilku podstawowych słów po mandaryńsku może znacznie ułatwić zbudowanie wzajemnego zaufania.

Negocjuj umowę

Zrozumienie własnych mocnych stron, ograniczeń i celów producenta narzędzi może pomóc Ci w wynegocjowaniu najlepszej ceny narzędzi od chińskich dostawców przemysłowych. Jeśli masz duży budżet, możesz np. obiecać, że w zamian za niższą cenę szybciej zapłacisz dostawcy.

Chińczycy wierzą, że potencjalni partnerzy biznesowi powinni najpierw nawiązać relacje, a jeśli te relacje się powiodą, dojdzie do transakcji biznesowych. Guanxi (wymawiane jako gwan shee), czyli relacje społeczne lub gospodarcze oparte na wspólnych interesach, to cel nawiązania bliskiej relacji.

Zmniejsz ryzyko transakcji dzięki przejrzystej umowie

Bardzo ważne jest, aby mieć dobrze napisaną umowę z chińskimi dostawcami przemysłowymi, która określa warunki płatności i dostawy, na które się zgodziłeś. Stosowanie Incoterms (Międzynarodowych Reguł Handlowych), które zostały uzgodnione na całym świecie między importerem a dostawcą, zmniejsza szanse wystąpienia problemów z obsługą lub nieporozumień.

W umowie należy również określić termin i walutę płatności oraz sposób zapłaty.

Wybierz najodpowiedniejszą metodę transportu

Przy podejmowaniu decyzji o tym, jak importować towary od chińskich dostawców przemysłowych, należy wybrać, czy samemu zająć się logistyką, czy wynająć spedytora. Proces transportu może odbywać się drogą powietrzną lub wodną. Jeśli importer musi przewieźć duże ilości towaru, ale nie ma ograniczeń czasowych, odpowiednim wyborem może być transport drogą wodną. Z drugiej strony, wysyłka drogą powietrzną może być lepszym rozwiązaniem, jeśli narzędzia mają być dostarczone szybko i bezpiecznie.

Sprawdź, czy są potrzebne licencje

Import chińskich narzędzi do Twojego kraju może wymagać uzyskania licencji importowej. Broń, narzędzia, żywność, tekstylia i inne przedmioty są objęte taryfami handlowymi.

Często zadawane pytania:

Czy import z Chin jest opłacalny?
Ze względu
na niskie koszty produkcji i dużą liczbę pracowników, import z Chin jest zazwyczaj opłacalny.

Czy do importu z Chin potrzebne jest pozwolenie?
Pozwolenie
naimport jest wymagane dla różnych rodzajów działalności gospodarczej. Import niektórych towarów wymaga pozwolenia importowego od agencji federalnej.

Jaki jest najlepszy producent i dostawca narzędzi w Chinach?
Ronixtools
.com jest jednym z najlepszych producentów narzędzi o wysokiej jakości, rozsądnej cenie i satysfakcjonującej obsłudze posprzedażnej.

Wnioski

Więcej informacji można uzyskać, klikając poniższy link i oglądając film.

Źródło: icontainers
Punkt

Ocena użytkownika: Bądź pierwszy !