Inspektor prosi o pokazanie świadectwa wzorcowania klucza dynamometrycznego. Czy mówisz "Oczywiście" i podajesz go?

Zadaniem inspektorów budowlanych jest upewnienie się, że prace są wykonywane zgodnie z odpowiednimi standardami i przy użyciu odpowiednio konserwowanego sprzętu. Przyłapanie na tym, że nie posiadasz odpowiedniego świadectwa kalibracji, może prowadzić do przeróbek, opóźnień, a nawet kar pieniężnych. A może oblewa Cię zimny pot, gdy zdajesz sobie sprawę, że Twój certyfikat jest nieaktualny?

Z tego powodu można by pomyśleć, że większość firm zrobi wszystko, aby upewnić się, że kalibracja ich narzędzi dynamometrycznych jest aktualna.

Jednak jak zauważa Windpower Engineering and Development, jest to powszechny błąd.

"Wiele firm popełnia co roku ten sam błąd, zakładając, że ich narzędzia dynamometryczne są dokładne i sprawne" - czytamy na stronie. "Zakładają również, że fabryczne wykresy momentu obrotowego są poprawne, a certyfikowany miernik zapewnia dokładność narzędzia. Jest to niebezpieczne założenie, ponieważ skalibrowane elektronarzędzia często nie działają zgodnie z oczekiwaniami."

W Maxpro wiemy, jak ważna jest właściwa certyfikacja. Dlatego też, gdy otrzymujesz od nas certyfikat na swoje narzędzia, współpracujesz z laboratorium, które samo jest odpowiednio certyfikowane.

Akredytacja kalibracji Maxpro pochodzi od A2LA, głównej krajowej agencji akredytacyjnej ISO 17025. Ich rygorystyczny proces certyfikacji nie ma sobie równych w branży. Współpracując z laboratorium posiadającym akredytację A2LA, możesz być pewien, że pracujesz z organizacją dbającą o jakość.

Kiedy kalibrujesz z Maxpro, umieszczamy kod QR na każdym elemencie Twojego sprzętu, z którym pracujemy, tak abyś zawsze miał informacje o certyfikacji gotowe do kontroli.

Wykonujemy kalibracje ręcznych, pneumatycznych, elektrycznych, akumulatorowych i hydraulicznych kluczy dynamometrycznych, a także manometrów i przetworników momentu obrotowego.

Maxpro jest dumne z inwestycji w najnowocześniejszy sprzęt do precyzyjnej kalibracji. Chcemy, aby nasi klienci wiedzieli, że mogą na nas polegać w kwestii dbania o ich narzędzia.

Skontaktuj się z nami już dziś, a my upewnimy się, że masz gotowy certyfikat kalibracji, gdy następnym razem pojawi się inspektor budowlany.