Kiedy warto przemyśleć zakup kluczy udarowych?

Klucze pneumatyczne zostały stworzone z myślą o profesjonalistach i mogą być wykorzystywane do wykonywania najtrudniejszych zadań związanych z odkręcaniem i przykręcaniem śrub. Pneumatyczny klucz udarowy jest niezbędny do wielu prac. Może być używany do odkręcania śrub w kołach, odkręcania nakrętek w piastach kół i odkręcania zapieczonych śrub. Pneumatyczne klucze udarowe mogą być wykorzystywane do wielu zadań. Mogą być również używane do odkręcania zwykłych śrub.

Klucze udarowe to oszczędność czasu!

Klucze udarowe wyróżniają się ogromnym momentem obrotowym, który narzędzie może wywierać na obrabiany przedmiot. Wartość ta wynosi około 600 niutonometrów, jeśli nasza działalność opiera się wyłącznie na samochodach. Wartość ta wzrasta do ponad 1000 niutonometrów, jeśli trzon działalności stanowią samochody ciężarowe lub sprzęt specjalistyczny. Profesjonalne serwisy mogą rozważyć zakup zestawu kluczy o różnych wartościach momentu obrotowego. Klucze te mogą być przystosowane do konkretnych zadań, takich jak obsługa śrub na pokrywach zaworów i głowicy. Zestaw kluczy dynamometrycznych z pasującymi nasadkami do Twojego warsztatu ułatwi Ci oszczędzanie czasu i pozwoli obsłużyć większą liczbę klientów.

Zasada działania klucza udarowego

Istnieją dwa rodzaje kluczy udarowych:

  • Pneumatyczne klucze udarowe
  • Klucze udarowe elektryczne (akumulatorowe i sieciowe)

Siłą napędową pneumatycznych kluczy udarowych jest sprężone powietrze. Aby zapewnić odpowiednie ciśnienie w pneumatycznym kluczu udarowym, warsztaty muszą być wyposażone w urządzenia do obsługi tej technologii. Te klucze udarowe są używane przede wszystkim do celów profesjonalnych, ale mogą być również używane w domu z mocnym kompresorem.

Ważne jest, aby przy wyborze odpowiedniego klucza wybrać odpowiedni rozmiar złączki do klucza. Właściwe mocowanie pozwoli na maksymalny przepływ powietrza i umożliwi pełne wykorzystanie możliwości pneumatycznego klucza udarowego. Ważny fakt: Rozmiar podawany jest w calach.

Klucz udarowy elektryczny jest bardziej popularny w warsztatach domowych. Działa podobnie jak pneumatyczne klucze udarowe, ale jest zasilany energią elektryczną. W zależności od modelu i producenta, może być zasilany z gniazdka elektrycznego lub z wbudowanych akumulatorów. Wbudowane akumulatory sprawiają, że rozwiązanie to jest wygodniejsze i może być stosowane w wielu miejscach bez konieczności posiadania specjalistycznej infrastruktury.

Postaw na profesjonalistów w poszukiwaniu specjalistycznych rozwiązań

Wielu producentów produkuje klucze udarowe ze względu na konkurencyjny charakter branży. Oto najbardziej znani i szanowani producenci w branży:

  • Airpress
  • Beta
  • Cromwell
  • Draper
  • Sioux
  • Yato

Producenci ci stosują najlepsze rozwiązania i najlepszy stosunek ceny do jakości. Zakupiony sprzęt zapewni długotrwałą i bezproblemową obsługę.