Ile kosztuje kalibracja klucza dynamometrycznego?

Prosta odpowiedź brzmi: "Gdziekolwiek od 25 do 200 dolarów". Ale w rzeczywistości odpowiedź jest nieco bardziej skomplikowana niż można by się spodziewać, z kilkoma różnymi zmiennymi w grze.

  1. Zacznij od określenia pojemności klucza. Zazwyczaj im większa pojemność, tym większy koszt kalibracji.
  2. Dowiedz się, czy klucz dynamometryczny będzie wymagał naprawy lub regulacji, aby przejść kalibrację.
  3. Czy mamy do czynienia z wysokiej jakości kluczem dynamometrycznym - takim, który jest używany w warunkach przemysłowych - czy raczej z kluczem do użytku domowego?
  4. Ostatnie i najważniejsze: Kto przeprowadza kalibrację? Czy jest to laboratorium akredytowane zgodnie z normą ISO 17025 i czy dostarczy Ci pełny certyfikat kalibracji? Nierzadko zdarza się, że nieakredytowane laboratoria kalibracyjne oferują prostą naklejkę "zaliczone/niezaliczone".

Oto, co zalecamy. Powodem, dla którego pytasz: "Ile kosztuje kalibracja klucza dynamometrycznego?" jest konieczność kalibracji narzędzia.

A powodem, dla którego chcesz mieć skalibrowany klucz dynamometryczny, jest zapewnienie, że w danym zastosowaniu śrubowym zastosowano właściwy moment obrotowy.

Właściwy moment obrotowy zapewnia wysoką jakość pracy, a jakość wiąże się z kosztami. Koszt ten wynika z konieczności uzyskania certyfikatu ISO 17025 przy każdej kalibracji klucza dynamometrycznego, aby mieć pewność, że pracuje się z niezawodnymi narzędziami.

Jeśli nadszedł czas na kalibrację kluczy dynamometrycznych, należy skontaktować się z Maxpro. Przez ostatnie 25 lat pomagaliśmy profesjonalistom z różnych dziedzin wykonywać ich pracę przy użyciu jak najdokładniejszych narzędzi.

Każdy klucz, który sprzedajemy, naprawiamy lub kalibrujemy przechodzi przez nasze akredytowane laboratorium ISO/IEC 17025, które posiada certyfikat A2LA, najlepszej krajowej agencji akredytacyjnej.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci w realizacji Twojego kolejnego projektu.