Istnieje kilka rodzajów akumulatorów, a większość z nich ma różne napięcia, od 1,5 woltowych baterii AA do 12 woltowych akumulatorów samochodowych. Jednak wiele osób nie zna dokładnego znaczenia terminu "napięcie". Napięcie baterii jest podstawową cechą, która jest określana przez reakcje chemiczne zachodzące w baterii, stężenie składników baterii oraz polaryzację baterii. W tym artykule porozmawiamy o napięciu akumulatora i jego historii.

Spis treści hide 1 Co oznacza napięcie akumulatora? 2 Historia napięcia akumulatora 3 Nieporozumienia związane z napięciem akumulatora 4 Zastosowania baterii 4.1 Rozładowanie baterii i napięcie 4.2 Zmiany napięcia podczas rozładowywania

Co oznacza napięcie akumulatora?

Termin "napięcie akumulatora" odnosi się do różnicy potencjałów elektrycznych pomiędzy dodatnim i ujemnym biegunem akumulatora. Duża różnica potencjałów skutkuje większym napięciem. Potencjał elektryczny jest różnicą ładunków pomiędzy dwoma punktami - w tym przypadku dwoma biegunami akumulatora. Jeden z nich jest naładowany dodatnio, drugi ujemnie. Ładunek ujemny oznacza po prostu, że na biegunie znajduje się nadmiar ujemnie naładowanych cząsteczek, czyli elektronów, podczas gdy biegun dodatnio naładowany jest pozbawiony tych elektronów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wydajności baterii i jej typach, możesz przeczytać artykuł "Zrozumienie baterii wielokrotnego ładowania".

Powiązane produkty????

Akumulator litowy 20V / 2Ah

Akumulator litowy 20V / 4 Ah

Historia napięcia akumulatora

Jednostka potencjału elektrycznego, wolt, została nazwana na cześć Alessandro Volty, fizyka, któremu zawdzięczamy wynalezienie pierwszego ogniwa elektrochemicznego w 1800 roku. Jego ogniwo składało się z elektrody cynkowej i elektrody miedzianej zanurzonych w elektrolitycznym roztworze soli i wody. Spopularyzował również elektrofon, urządzenie zdolne do wytwarzania dużych ilości ładunków elektrostatycznych. Nie wynalazł go, choć często przypisuje mu się jego autorstwo. W 1810 r. Napoleon Bonaparte uczynił Voltę hrabią, a w 1881 r. jego imieniem nazwano jedną z jednostek elektryczności w układzie SI - wolt.

Nieporozumienia związane z napięciem akumulatora

Ponieważ jest to różnica potencjałów elektrycznych, a nie ilość prądu elektrycznego, wysokie napięcie nie musi być niebezpieczne, natomiast wysokie natężenie prądu może być. Kiedy mówimy o elektryczności, często używamy analogii do węża ogrodowego. W tej analogii napięcie jest porównywane do różnicy ciśnień wody: duża różnica ciśnień powoduje szybszy przepływ elektronów. Prąd, mierzony w amperach, opisuje prędkość, z jaką dana ilość elektronów przechodzi przez określony punkt obwodu. Większość baterii dostępnych na rynku może mieć wysokie napięcie, ale dostępny amperaż zależy od obwodu, w którym bateria jest używana, a nie od samej baterii.

Zastosowanie akumulatora w wiertarce akumulatorowej

Zastosowanie akumulatorów

Wraz z postępem technologii akumulatorów, urządzenia zasilane bateriami stały się mniejsze i bardziej wydajne. Na przykład, powszechne zastosowanie baterii litowo-jonowych pozwoliło telefonom komórkowym stać się wykładniczo mniejszymi niż ich poprzednicy, głównie ze względu na ich niski stosunek mocy do masy. W tych bateriach jony litu poruszają się w jednym kierunku pomiędzy anodą a katodą podczas rozładowywania, a w drugim kierunku podczas ładowania.

Rozładowanie baterii a napięcie

Gdy akumulator jest całkowicie naładowany, daje nieco większe napięcie, a gdy jest pusty, dostarcza nieco niższe napięcie. Kiedy mówimy o akumulatorze 12-woltowym, 36-woltowym lub 24-woltowym, odnosimy się do napięcia urządzeń, którym może on dostarczyć energii. Kiedy 12-woltowy akumulator kwasowo-ołowiowy jest całkowicie naładowany, jego napięcie wynosi zazwyczaj około 12,7 V. Jeśli akumulator kwasowo-ołowiowy jest naładowany tylko w 20%, będzie dostarczał tylko 11,6V.

Całkowicie naładowana bateria litowa wytwarza napięcie 13,6 V, jednak przy 20% naładowaniu wytwarza napięcie 12,9 V. Rebelcell stworzył serię AV, ponieważ większość silników trolingowych i innego sprzętu została zbudowana do użytku z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi (AV oznacza Adjusted Voltage). Napięcie akumulatorów z linii AV jest niższe niż w przypadku konwencjonalnych akumulatorów litowych. Nie musisz się martwić, że Twój silnik się zapali.

Zmiany napięcia podczas rozładowywania

Ze względu na efekty polaryzacji, napięcie prądu akumulatora może się znacznie różnić od napięcia równowagi lub napięcia obwodu otwartego.

???? Jedną z głównych cech technologii akumulatorowej jest sposób, w jaki napięcie akumulatora zmienia się w warunkach rozładowania, zarówno ze względu na efekty stężenia równowagowego, jak i polaryzacji.

Akumulator w wiertarko-wkrętarce akumulatorowej

FAQ

Od czego zależy napięcie baterii?
Napięcie baterii zależy od składu chemicznego ogniwa, na którym jest ona oparta.

Jak napięcie wpływa na żywotność baterii?
Wyższe napięcie oznacza, że akumulator może utrzymać minimalne napięcie wymagane do pracy komputera przez dłuższy czas, co wydłuża jego żywotność.

Co zwiększa napięcie akumulatora?
Dodawanie ogniw w łańcuchu zwiększa napięcie; pojemność pozostaje taka sama.

Jakie napięcie powinny mieć akumulatory kwasowo-ołowiowe?
Większość zalanych akumulatorów kwasowo-ołowiowych ma zalecane napięcie pływające od 2,25V do 2,27V na ogniwo.

Ile woltów ma w pełni naładowany akumulator 12 V?
W pełni naładowany akumulator 12 V, pozostawiony na kilka godzin (lub dni) w stanie "odpoczynku", bez pobierania z niego ładunku (lub ładowania), wyrówna swój ładunek i będzie mierzył około 12,6 V między zaciskami.

Wniosek????

Napięcie akumulatora waha się od kilku setnych wolta do kilkuset woltów, w zależności od wielkości akumulatora i materiałów, z których jest wykonany. Są one doskonałym sposobem na zasilanie różnych form urządzeń, niezależnie od wymagań napięciowych tych urządzeń.

pkt:

Ocena użytkownika: Bądź pierwszy !