Czy to transport kolejowy, czy drogowy, transport płaski od dawna napotyka na trudności związane z zabezpieczeniem ciężkich ładunków za pomocą wiązań linowych.

Opaski te - zazwyczaj są to liny stalowe lub wytrzymałe taśmy nylonowe - zabezpieczają takie przedmioty jak tarcica, stal i maszyny na grzbietach ciężarówek lub wagonów kolejowych.

Przez długi czas stosowanie właściwego momentu obrotowego na opaskach płaskich przy użyciu mechanizmu zapadkowego było trudne i niebezpieczne. Jedynym sposobem uzyskania odpowiedniego momentu obrotowego było przymocowanie długiej rury na końcu grzechotki i pociągnięcie.

Z tą metodą wiązały się dwa istotne problemy:

  1. Nikt nie był dokładnie pewny, jaki moment obrotowy został zastosowany na opaskach.
  2. Osoba ciągnąca za rurę mogła łatwo poślizgnąć się, upaść i doznać urazu pleców lub ręki.

Wtedy firma RAD torque tool opracowała idealne rozwiązanie tego problemu.

Akumulatorowy klucz dynamometryczny B-RAD 1000-2 nie tylko stosuje określony moment obrotowy, ale robi to za pomocą prostego pociągnięcia spustu narzędzia.

Wymagania dotyczące momentu obrotowego w zastosowaniach związanych z mocowaniem wynoszą zazwyczaj od 300 do 600 ft/lbs. Narzędzie B-RAD 1000-2 posiada zakres momentu obrotowego od 200 do 1000 ft/lbs, co czyni goidealnym narzędziem do tych zadań.

Dodatkowo, B-RAD 1000-2 posiada szybką przekładnię zjazdową do szybkiego podejmowania luźnych nawinięć kabla, zanim stanie się on ciasny.


Obejrzyj ten film, aby zobaczyć B-RAD 1000-2.
w akcji i skontaktować się z Maxpro Corporation, aby samemu przetestować to narzędzie dynamometryczne. Jesteśmy wiodącym w kraju dostawcą narzędzi dynamometrycznych RAD i z dumą zaliczamy ten nowy innowacyjny klucz do naszej oferty.

Z naszą pomocą, będziesz mógł cieszyć się świadomością, że ładunek na Twojej skrzyni ładunkowej pokona swoją drogę bezpiecznie i pewnie.

UWAGA SPECJALNA: Jeśli jesteś nowy w temacie mocowań płaskich lub szukasz ogólnych wymagań i rozwiązań, natknęliśmy się na interesujący dokument z Purdue University zatytułowany "Securing the Load: A Guide to Safe and Legal Transportation of Cargo and Equipment". Warto rzucić na nią okiem.