W ostatnich latach w naszej branży nastąpił jeden z największych powrotów kluczy dynamometrycznych zasilanych bateriami.

Kiedy po raz pierwszy pisaliśmy o tych narzędziach kilka lat temu, było kilka zastrzeżeń, w tym fakt, że mają one krótszą żywotność baterii.

Obecnie jednak akumulatorowe klucze dynamometryczne mają wiele zalet innych typów kluczy dynamometrycznych i nie mają żadnych wad, które występowały w ich wcześniejszych wersjach.

Niektóre z zalet akumulatorowych kluczy dynamometrycznych to:

  • Są to lekkie narzędzia, a waga akumulatora jest znacznie niższa niż w przypadku kluczy sprzed lat.
  • Klucze te są wyposażone w funkcje elektroniczne, których nie oferują klucze pneumatyczne.
  • Akumulatorowe klucze dynamometryczne nie są wyposażone w przewód zasilający ani przewód powietrzny, dzięki czemu można ich używać w zastosowaniach wymagających pracy w ciasnych miejscach, takich jak rafinerie i rurociągi.
  • Nowe klucze akumulatorowe są wyposażone w funkcję automatycznego zwalniania, która uruchamia się po przyłożeniu momentu obrotowego do śruby.

Klucz dynamometryczny z zasilaniem akumulatorowym Digital B-RAD

Maxpro jest wiodącym dostawcą narzędzi dynamometrycznych RAD w kraju, w tym narzędzia Digital B-Rad, pierwszego na świecie bezprzewodowego, cyfrowego i zasilanego bateriami litowo-jonowymi klucza dynamometrycznego z cyfrowym wyświetlaczem i możliwością ustawienia momentu obrotowego co jeden krok.

Narzędzia te wyposażone są w kolorowy ekran i klawiaturę z niepowtarzalnymi wizualnymi wskaźnikami LED, posiadają zintegrowaną kalibrację, baterię litowo-jonową oraz podwójną skalę odczytującą ft./lbs. i nm.

B-Rad zapewnia niezrównaną moc, wszechstronność i niezawodność w przenośnym i lekkim urządzeniu, idealnym do zastosowań, w których energia elektryczna lub sprężone powietrze są niedostępne lub niepraktyczne.

Każde narzędzie, dostępne z prostym ekranem lub wyświetlaczem cyfrowym, zawiera ramię reakcyjne, dwa akumulatory, ładowarkę, pierścień mocujący, walizkę do przechowywania oraz instrukcję obsługi. Ponadto klucz B-RAD jest dostarczany z certyfikatem kalibracji, który zapewnia akredytację ISO 17025.

Inne zalety tego akumulatorowego klucza dynamometrycznego to:

  • Dokładność - jest to narzędzie o kontrolowanym momencie obrotowym, zapewniające dokładność +/-5% i powtarzalność +/- 2%.
  • Moc - najwyższy stosunek mocy do masy spośród wszystkich pneumatycznych systemów łączenia śrub.
  • Bezpieczeństwo - klucz ten jest wyposażony w ekonomiczny uchwyt pistoletowy, który zmniejsza obciążenie operatora i pomaga zapobiegać obrażeniom.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat akumulatorowego klucza dynamometrycznego B-RAD (lub jakiegokolwiek innego narzędzia RAD)? Maxpro może Ci pomóc. Jesteśmy nie tylko wiodącym dystrybutorem urządzeń RAD w kraju, ale także laboratorium kalibracyjnym akredytowanym przez A2LA, dzięki czemu możemy mieć pewność, że Twoje narzędzia dają dokładne i wiarygodne odczyty.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak RAD i Maxpro mogą pomóc Ci w realizacji kolejnego projektu.