Jak mogę nauczyć się ogrodnictwa?

Czy chcesz stworzyć swój własny ogród? Nawet z małym podwórkiem możesz mieć swój własny ogród. Nazywam się Dolores Brown i jestem technicznym inżynierem rolnictwa. W tym artykule, dam Ci kilka porad ogrodniczych, abyś mógł stworzyć swój własny ogród z ufnością.

Pamiętaj, jeśli chcesz się nauczyć ogrodnictwa, musisz się ubrudzić!
W zeszłym miesiącu przeprowadziłem warsztaty dla początkujących ogrodników, którzy chcieli założyć swój pierwszy ogród. Pamiętam, że zajmowałam się ogrodnictwem od najmłodszych lat, ale wtedy było to łatwiejsze. Nie istniały żadne techniki ogrodnicze. Ale teraz ważne jest, aby znać niektóre techniki ogrodnicze.


Techniki:

Ogrodnictwo ekologiczne: Oznacza uprawę świeżych owoców i warzyw bez pestycydów. Metoda ta zapobiega zanieczyszczeniu wody, gleby itp.

Ogrodnictwo biodynamiczne: Metoda ta jest podobna do ogrodnictwa ekologicznego. Dotyczy ona utrzymania równowagi ziemi i jej ekosystemu.

Permakultura: Ta metoda, podobnie jak inne metody, które zostały wymienione powyżej, unikać stosowania pestycydów. Jej celem jest stworzenie produktywnego środowiska.

Oto kilka wskazówek dla Ciebie, aby rozpocząć swój ogród:

Zdecyduj, co chcesz zasadzić

Czy chcesz mieć ogród kwiatowy? Ogród warzywny? A może ogród owocowy? Możesz wybrać jeden z nich lub wszystkie w tym samym ogrodzie. Ale nie zapominaj, że każdy z nich wymaga innej konserwacji.

Related Article : użycie narzędzi ręcznych w ogrodnictwie

Wybierz lokalizację

Wszystkie warzywa i kwiaty potrzebują pełnego słońca przez co najmniej 6 godzin. Rozważmy miejsce, które otrzymuje pełne słońce przez część dnia. Ale nie musisz się martwić, ponieważ są rośliny, które rosną w cieniu. Jeśli Twój ogród jest skierowany na południe, będziesz miał bezpośrednie słońce przez cały dzień. Zablokuj więc słońce za pomocą płotu lub czegoś innego.

Nawożenie gleby

Wszystkie kwiaty, warzywa i ogrody owocowe potrzebują żyznej gleby, aby produkować dobre warzywa, owoce itp. Zdrowa gleba pomoże Twoim roślinom w walce z chorobą. Z pomocą niektórych narzędzi ogrodniczych, takich jak motyka, łopata i grabie brud, kopać ziemię, obrócić gleby i wyciągnąć kamienie i inne rzeczy z gleby. Nie zapomnij użyć wystarczającej ilości mulczu i kompostu.

Podlewaj ogród

Zawsze podlewaj swój ogród we właściwym czasie. Oto pytanie, które może zadać sobie większość początkujących ogrodników: jak często należy podlewać ogród? W zależności od gleby, lokalizacji, klimatu itp. odpowiedź będzie inna. Ale w normalnych sytuacjach, trzeba podlewać ogród co najmniej trzy razy w tygodniu.

Przycinanie gałęzi

Przycinaj kończyny późną zimą. Zimą kończyny mogą zostać zainfekowane, a jeśli poczekasz do wiosny, choroba zostanie rozprzestrzeniona. Nie zapominaj o użyciu odpowiedniego narzędzia do przycinania. Jeśli użyjesz narzędzia, które nie jest wystarczająco ostre, nie będziesz w stanie wykonać czystych cięć.

Wybierz odpowiedni nawóz

Zbyt duża ilość nawozu może spalić roślinę. Sprawdź swoją glebę, a następnie dodaj do niej odpowiednią ilość nawozu organicznego.

Istnieje więcej ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia ogrodu. Potrzebujesz dobrej inwestycji w niektóre narzędzia ogrodowe.

Wybierz odpowiednie narzędzie do swoich zadań ogrodniczych. Jeśli kupisz złe narzędzie ogrodnicze dla swojej pracy, będziesz tracić czas i energię, a twój projekt będzie nieudany.

Istnieją pewne narzędzia ogrodnicze, które każdy ogrodnik powinien posiadać.

Oto ich lista i ich zastosowania:

Rękawice ogrodnicze: Noszenie rękawic ogrodniczych jest ważne dla każdego, kto pracuje w ogrodach. Mogą one chronić ręce przed kolcami, utrzymywać ręce w czystości, chronić ręce przed materiałami chemicznymi itp.

Łopatai szpadel: Łopaty i szpadle są używane do kopania. Za pomocą łopat można kopać doły, a łopaty pomagają w kopaniu ziemi. Jednak wybór odpowiedniego typu łopaty i szpadla jest bardzo ważny, w przeciwnym razie możesz zranić sobie ręce. Firma Ronix oferuje najlepsze rodzaje łopat i szpadli do wszystkich celów ogrodniczych.

Taczka: Te narzędzia ogrodnicze mają wiele zastosowań. Można ich używać do przewozu i przenieść wszystko, co chcesz z jednego miejsca do drugiego. A kiedy jest coraz stary i bezużyteczny, można użyć ich jako puli! Zasadź w niej kwiaty i spraw, by Twój ogród stał się piękniejszy.

Motyka: Z pomocą motyki, kształtować glebę; motyka będzie kultywować glebę i usunąć wszystkie chwasty. Motykę należy używać aż do momentu, gdy nadejdzie właściwy czas na sadzenie.

Grabie: Jak wiadomo, istnieją różne rodzaje grabi, takie jak grabie do liści, grabie do brudu, grabie metalowe, grabie plastikowe itp. najlepsze grabie na rynku to grabie Ronix. Są one lekkie i praktyczne do wszystkich zadań ogrodniczych.

Widły: Jednym z najważniejszych i kluczowych narzędzi ręcznych w każdym ogrodzie są widły. To wielofunkcyjne narzędzie może być używane do robienia otworów do sadzenia nasion, usuwania kamieni z ziemi itp. Są one ostrzejsze i mocniejsze niż szpadle. Z łatwością przebijają się przez twarde podłoże.

Nożyce do przycinania: Są one również znane jako sekatory lub sekatory. Używamy sekatorów do cięcia uszkodzonych gałęzi, konarów drzew itp. Możesz użyć nożyczek zamiast sekatorów, ale upewnij się, że nożyczki, których używasz są wystarczająco ostre, aby ciąć silne gałęzie drzew lub krzewów.

Z tymi narzędziami ręcznymi możesz rozpocząć swój pierwszy ogród. Wybór odpowiedniego narzędzia do odpowiedniej pracy jest bardzo ważny. Jak wiesz, istnieje szeroka gama narzędzi ogrodniczych, które mogą być potrzebne do ochrony ogrodu i utrzymania go pięknym. Istnieje tak wiele możliwości wyboru, ale spokojnie, nie musisz kupować ich wszystkich. Tylko kilka narzędzi ogrodniczych są zawsze używane przez ogrodników. Korzystanie z najlepszych marek na rynku będzie utrzymać swój ogród, stoczni, itp. w najlepszej formie. Ale jaka firma produkuje najlepszej jakości narzędzia ogrodowe? Oto najlepsza marka na rynku, która może w najlepszy sposób pielęgnować Twój ogród; Ronix oferuje najlepsze narzędzia ogrodnicze i pomoże Ci założyć Twój pierwszy ogród.

Więcej na: http://beki.com.pl