Przewiduje się, że w ciągu najbliższych dwóch lat w całym kraju powstanie ponad 23 gigawaty nowych mocy w energetyce wiatrowej, co wydaje się być dobrą wiadomością dla branży wiatrowej.

Jednak nowy raport firmy konsultingowej Wood Mackenize Power and Renewables wykazał, że wąskie gardła w łańcuchu dostaw mogą opóźnić lub nawet anulować niektóre z tych projektów.

Dan Shreve, szef globalnego działu badań nad energetyką wiatrową w Wood Mackenize, powiedział serwisowi Engineering 360, że "zwiększone zapotrzebowanie na zdolności transportowe w związku ze wzrostem aktywności w zakresie częściowej modernizacji elektrowni, wymagania logistyczne i konkurencja ze strony innych sektorów przemysłu mogą znacząco ograniczyć zdolność do wysyłania komponentów.

Jeśli te problemy nie zostaną rozwiązane, raport stwierdza, że prawie 25 procent proponowanych instalacji wiatrowych może zostać opóźnionych, jeśli nie całkowicie zarzuconych, co oznacza możliwą stratę ponad 800 milionów dolarów w sprzedaży turbin wraz z utratą 1,3 miliarda dolarów przychodów z powodu wpływu ulg podatkowych.

Wcześniejsze wzrosty popytu wywierały presję na zdolności transportowe, ale nowa technologia turbin obejmuje większe, cięższe komponenty, co sprawia, że kwestia przemieszczania tych elementów jest jeszcze bardziej skomplikowana.

Na przykład, większe elementy oznaczają większe zapotrzebowanie na eskorty drogowe i większe dźwigi budowlane.

Raport przedstawia pięć strategii, które mogą pomóc w złagodzeniu potencjalnego wąskiego gardła w łańcuchu dostaw:

  1. Utworzenie magazynów terminowych w celu utrzymania zapasów komponentów w pobliżu farm wiatrowych
  2. Przygotowanie miejsc wzdłuż trasy i samej farmy do wcześniejszego przyjęcia dostaw
  3. Zmiana harmonogramów instalacji i dostaw transportowych w celu zminimalizowania kwartalnych szczytów
  4. Nadanie priorytetu dostawom komponentów do miejsc/farm, które są najbardziej wydajne
  5. Opracuj już teraz plany działania i przekaż te ustalenia

Bez względu na to, co stanie się z łańcuchem dostaw przemysłu wiatrowego w przyszłym roku, możesz liczyć na Maxpro w zakresie niezawodnych, trwałych narzędzi dynamometrycznych do budowy turbin.

Jak każda maszyna, turbina wiatrowa może wykonywać swoją pracę tylko dzięki właściwej konserwacji. Wibracje i ruch wywierają nacisk na turbinę, co oznacza, że śruby mocujące je muszą być często kalibrowane i dokręcane.

Aby turbina wiatrowa mogła się obracać, potrzeba wielu śrub - według niektórych szacunków około 1500 - co oznacza, że konserwacja turbiny wiatrowej wymaga precyzyjnych, trwałych narzędzi.

Maxpro jest dumne z inwestycji, które poczyniło, aby uzyskać akredytację A2LA, co oznacza, że nasze nowoczesne laboratorium kalibracyjne posiada błogosławieństwo głównej krajowej agencji akredytacyjnej ISO/IEC 17025.

Jesteśmy również wiodącym w kraju dostawcą i źródłem napraw elektrycznych kluczy dynamometrycznych E-RAD, które są najlepszym narzędziem dynamometrycznym dla przemysłu wiatrowego.

Skontaktuj się z Maxpro już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci w realizacji Twojego kolejnego projektu związanego z turbiną wiatrową.