Dobra wkrętarka akumulatorowa pozwala zaoszczędzić czas i sprawdza się we wszystkich pracach - od majsterkowania po ogrodnictwo.
Jeśli nadal używasz wkrętarki ręcznej lub akumulatorowej, która ma więcej niż dziesięć lat, czas na modernizację. Daj odpocząć swojemu nadgarstkowi i oszczędź trochę pracy, powierzając ją wkrętarce akumulatorowej.
Dzięki wkrętarkom akumulatorowym możesz zrobić więcej w krótszym czasie i przy mniejszym wysiłku.
W tym artykule powiemy Ci, jak wybrać najlepszą wkrętarkę akumulatorową. Przejdź do końca tego artykułu.


Spis treści hide 1 Kompletny przewodnik zakupu najlepszych wkrętarek akumulatorowych 2 Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie wkrętarki akumulatorowej? 3 Jak wybrać najlepszą wkrętarkę akumulatorową? 4 Nie daj się zmylić! 5 5 najlepszych wkrętarek akumulatorowych w 2021 r. 6 Najlepsze zestawy końcówek do wkrętarek akumulatorowych w 2021 r.

Kompletny przewodnik zakupu najlepszych wkrętarek akumulatorowych

Jak już wspomniano, najlepsze wkrętarki akumulatorowe sprawiają, że nawet najtrudniejsze projekty majsterkowania stają się o wiele prostsze. Każdy, kto pracuje nad projektem majsterkowania, zyska na inwestycji w dobrą wkrętarkę akumulatorową

, ponieważ pozwoli mu ona zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku. Z drugiej strony, znalezienie najlepszego produktu do tego zadania nie zawsze jest proste, zwłaszcza jeśli nie wiesz, czego szukać. Jakie

są korzyści z zakupu najlepszej wkrętarki akumulatorowej?

Najlepsze wkrętarki akumulatorowe znacznie ułatwiają każdy projekt związany z majsterkowaniem. Zamiast wykorzystywać własną siłę do fizycznego wkręcania i wykręcania śrub, wkrętarka akumulatorowa wykorzystuje silnik elektryczny, aby wykonać to zadanie w ułamku czasu. W rezultacie użytkownik może zaoszczędzić czas i wysiłek, eliminując konieczność wkręcania śrub. Ponieważ wkręcanie śrub jest konieczne przy tak wielu pracach i zadaniach w domu, każdy, kto zainwestuje w wkrętarkę akumulatorową, bez wątpienia zyska na dłuższą metę.

Powiązane produkty

????

Akumulatorowa wkrętarka udarowa, DC 12V

Wkrętarka akumulatorowa 3,6 V Li-ion

Wkrętarka akumulatorowa, 210 obr./min, 3,6 V

Wkrętarka akumulatorowa, składana, 3,6 V

Wkrętarka akumulatorowa 3,6 V Li-ion z wieloma cylindrami bitowymi

Bezszczotkowa wkrętarka udarowa 20V, 280NM

Bezszczotkowy klucz udarowy 20V, 350NM

Wkrętarka akumulatorowa, 1,5Ah, 120Nm

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie wkrętarki akumulatorowej?

To, jakiego rodzaju narzędzia potrzebujesz i jaka wkrętarka akumulatorowa jest dla Ciebie najlepsza, zależy od zastosowania. Czy na przykład będziesz jej regularnie używać do prac budowlanych? Remonty czy budowa nowych obiektów? Czy pracujesz w warsztacie mechanicznym? Szukasz mebli? Na linii produkcyjnej?

Częstotliwość korzystania z narzędzia to drugi punkt, który pozwala wybrać najlepszą wkrętarkę akumulatorową. Jeśli narzędzie będzie używane przez cały dzień, lepiej jest kupić model przewodowy. Jeśli narzędzie będzie używane tylko przez 2 lub 3 godziny dziennie, lepszym rozwiązaniem może być model akumulatorowy, z dodatkowym akumulatorem i ładowarką w pobliżu. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na wydajność wkrętarki, zwłaszcza jeśli będzie ona często używana.

???? Kolejnym istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest moment dokręcania. Wysoka siła dokręcania oznacza wysoki moment dokręcania. Nawet w przypadku twardych materiałów, im wyższy moment dokręcenia, tym łatwiejsze jest wkręcanie.

Moc wkrętarki jest wprost proporcjonalna do momentu dokręcania. Moc wkrętarek elektrycznych zasilanych sieciowo jest wprost proporcjonalna do mocy silnika. Waha się ona od 450 do 705 watów. Jeżeli do zasilania wkrętarki elektrycznej stosowany jest zewnętrzny transformator, to im większe jest napięcie zasilania, tym większa jest moc wkrętarki. Moc akumulatorowych wkrętarek elektrycznych jest proporcjonalna do napięcia akumulatora. Napięcie wynosi od 3,6 V do 18 V w przypadku najmocniejszych urządzeń. Wysokie napięcie pozwala wydłużyć czas pracy akumulatora i zapobiega konieczności częstego doładowywania akumulatora w przypadku wkrętarek akumulatorowych.

???? Wkrętarki elektryczne udarowe to wkrętarki elektryczne, które są przeznaczone do wkręcania i wykręcania pod dużym obciążeniem.

Prędkość obrotowa ma decydujące znaczenie, zwłaszcza jeśli wkrętarka elektryczna będzie często używana: wkrętarki elektryczne przewodowe obracają się szybciej niż wkrętarki akumulatorowe. Wkrętaki elektryczne mają zazwyczaj tylko jedną prędkość obrotową. W przypadku wkrętarek elektrycznych przewodowych wynosi ona od 3000 do 6000 obr/min, a w przypadku wkrętarek akumulatorowych od 180 do 450 obr/min. Prędkość wkrętarek elektrycznych udarowych jest mierzona w zliczeniach na minutę i wynosi od 3 000 do 50 000 cps/min.

Łatwe naprawianie mebli za pomocą wkrętarki akumulatorowej

Jak wybrać najlepszą wkrętarkę akumulatorową?

Tworząc tę listę możliwości, chcieliśmy mieć pewność, że niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy profesjonalistą, znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania. Ponieważ wkrętarki elektryczne mają różne kształty i konstrukcje, zadbaliśmy o to, aby znalazły się wśród nich zarówno wkrętarki o stałej, jak i obrotowej konstrukcji. Tworząc nasz asortyment, wzięliśmy również pod uwagę możliwości finansowe i uwzględniliśmy szeroką gamę cenową.

Sugerujemy, aby brać pod uwagę tylko te modele, które wykorzystują jako źródło zasilania wewnętrzne akumulatory lub baterie z ładowarkami. Jednorazowe baterie AA lub AAA to nie tylko strata pieniędzy, ale także wyciek, który z czasem może doprowadzić do zniszczenia narzędzia.

✅ A co z ładowaniem?

Większość urządzeń z wbudowanymi akumulatorami można ładować za pomocą zwykłej ładowarki ściennej lub, w niektórych przypadkach, za pomocą złącza micro-USB. Jest to przydatne w podróży i zapewnia możliwość dalszego korzystania z wkrętarki nawet w przypadku zgubienia ładowarki. Niektóre osoby nadal używają podstawki do ładowania, w którą wsuwa się narzędzie.

W przypadku większych modeli wiertarko-wkrętarek zazwyczaj trzeba wyjąć akumulator i umieścić go w oddzielnej ładowarce. Mimo to wiele z nich można obecnie ładować przez złącze micro-USB.

Nie wszystkie akumulatory litowo-jonowe są jednakowe: niektóre utrzymują ładunek dłużej niż inne, a inne ładują się w ciągu dwóch lub trzech godzin.

✅ Akcesoria

Przy wyborze najlepszej wkrętarki akumulatorowej kluczową rolę odgrywa osprzęt - liczne elementy i przedłużenia, które umożliwiają obsługę bardziej specjalistycznego sprzętu lub wykonywanie trudniejszych zadań. Więcej niekoniecznie znaczy lepiej, ponieważ niektórzy producenci dołączają do wkrętarek wiele tanich elementów, które szybko zużywają się w miejscach, w których występują problemy z wkrętami i stają się bezużyteczne w ciągu roku.

Chociaż więksi producenci zazwyczaj dołączają od pięciu do dziesięciu ładnych elementów, należy przewidzieć budżet na wszelkie dodatkowe elementy, które będą potrzebne, i kupić je wysokiej jakości od szanowanego producenta.

???? Nawet najlepsza wkrętarka akumulatorowa będzie używana do montażu i demontażu mebli, wykonywania drobnych napraw w domu i różnych prac dorywczych. Nie będzie ona w stanie wykonać żadnej z tych czynności, jeśli nie będziesz miał odpowiedniego zestawu końcówek wkrętakowych, które będziesz mógł wykorzystać w swojej nowej wkrętarce elektrycznej. Na szczęście wielu producentów oferuje zestaw startowy zawierający różne elementy.

Niektóre z tych pakietów zawierają tylko podstawowe elementy, takie jak śrubokręty krzyżakowe i płaskie. Inne firmy idą o krok dalej, oferując zestawy zawierające 30 lub więcej elementów. Widzieliśmy nawet pakiety z ponad 80 dodatkami!

Wiele z nich, prawdę mówiąc, nigdy nie zostanie wykorzystanych. Warto jednak poszukać wkrętarki akumulatorowej, która zawiera przynajmniej najbardziej podstawowe końcówki wkręcające, jakie będą potrzebne. W przeciwnym razie może się okazać, że po rozpoczęciu pracy okaże się, że brakuje nam odpowiedniego sprzętu do jej ukończenia!

Akcesoria do wkrętarek akumulatorowych

Nie daj się zmylić!

Zanim przejdziemy do tego, na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej wkrętarki akumulatorowej, którą warto dodać do swojej kolekcji narzędzi, należy wyjaśnić kilka kwestii dotyczących tego narzędzia i tego, czym różni się ono od innych urządzeń akumulatorowych.

❌ Jaka moc jest idealna dla najlepszej wkrętarki akumulatorowej?

Moc wkrętarki akumulatorowej jest proporcjonalna do jej napięcia. Im większa moc, tym wyższe napięcie. Najlepsze wkrętarki akumulatorowe do użytku domowego mają napięcie około 3,6 V, natomiast wkrętarki profesjonalne mają napięcie od 5 V do 8 V.

W porównaniu z wiertarkami, których średnie napięcie wynosi od 18 V do 20 V, wkrętarki akumulatorowe wypadają słabiej, ale należy pamiętać, że te narzędzia są przeznaczone do wkręcania śrub, a nie do wiercenia otworów.

❌ Czy można używać wkrętarki akumulatorowej jako wiertarki?

Tak, w przypadku bardziej miękkich materiałów można używać wkrętarki akumulatorowej jako wiertarki, ale tylko w przypadku bardziej miękkich materiałów. Aby używać wkrętarki jako wiertarki, potrzebne są specjalne wiertła z chwytem sześciokątnym, które pasują do chwytów wkrętarek udarowych.

Ponieważ chwyt sześciokątny pozwala na szybką regulację mocowania, niektórzy wybierają wkrętarkę akumulatorową zamiast wiertarki do pracy z miękkim drewnem, takim jak sosna. Jednak we wszystkich innych przypadkach do wykonania otworów należy użyć wiertarki.

Jaka jest między nimi różnica? Wiertarko-wkrętarka udarowa vs. Młotowiertarka vs. Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Wiercenie otworów i wkręcanie wkrętów w dowolnym materiale jest proste, jeśli posiada się odpowiedni sprzęt. Każde z nich ma drobne różnice, które są dostosowane do wykonywania konkretnych zadań. Przed zakupem dowiedz się, czym różnią się od siebie wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, wiertarki udarowe i wiertarki udarowe, niezależnie od tego, czy szukasz wiertarki uniwersalnej, czy chcesz wykonać bardziej specjalistyczne zadanie.

???? Porównanie mechaniki różnych wiertarek jest prawdopodobnie najprostszym sposobem na określenie, która z nich jest idealna do konkretnego zadania.

???? Młotowiertarka

Działanie młotowiertarki jest oczywiste już z samej nazwy: jest to połączenie młota i wiertła. Krzywka napędzana przez przekładnię wprowadza liniowe działanie uderzające wzdłuż drogi wiertła, które się obraca. W rzeczywistości jest to narzędzie do dłutowania i wiercenia w jednym.

???? Wkrętarka udarowa

Kiedy narzędzie jest opisane jako "wkrętarka udarowa", może to sugerować, że działa podobnie do młota. W pewnych aspektach tak jest, jednak wkrętarka udarowa wytwarza większą energię obrotową, zwaną często momentem obrotowym.

Wewnątrz korpusu młota udarowego znajduje się wytrzymała sprężyna. Co pół obrotu jest ona ściskana, a następnie zwalniana, co zapewnia ogromną siłę. Brzmi to jak młotowiertarka, ale energia jest skierowana w tym samym kierunku, co obroty uchwytu, a nie prosto w dół wiertła. W rezultacie siła ta służy przede wszystkim do wkręcania lub wykręcania śrub i innych elementów złącznych. Wczesne napędy udarowe były w zasadzie maszynami typu "wszystko albo nic". Dzięki zmiennej prędkości obrotowej, nowoczesne wersje zapewniają większą wszechstronność.

kompaktowa wkrętarka akumulatorowa ułatwi Ci wykonywanie zadań

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Najprostsza w obsłudze jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, która po prostu się obraca i nie wymaga użycia dodatkowej siły. Z drugiej strony, to narzędzie ma w rękawie unikalną sztuczkę: sprzęgło.

Małe młotowiertarki (niektóre z nich są wyposażone w sprzęgło) mogą być używane do wkręcania śrub, ale wiele z nich jest zbyt dużych i mocnych. Chociaż wiertarki udarowe są idealne do ciężkiej pracy, nie są przeznaczone do delikatnej, precyzyjnej pracy. Sprzęgło w wiertarko-wkrętarce akumulatorowej pozwala zmniejszyć moment obrotowy przykładany do śruby do momentu, w którym sprzęgło się wyłączy, a uchwyt przestanie się obracać po osiągnięciu limitu. Jest to przydatne podczas wkręcania wkrętów w miękkie materiały, takie jak drewno lub płyty gipsowo-kartonowe, ponieważ zapobiega omyłkowemu wciśnięciu wkrętu pod powierzchnię lub, jak to się czasem zdarza, na wylot.

???? Młotowiertarka, wiertarka udarowa, wiertarko-wkrętarka akumulatorowa: Najważniejsze cechy

W tej sekcji omówiono najważniejsze cechy wiertarek i sterowników w ogóle, a także szczegóły dotyczące każdego rodzaju. Jest to kolejna pomoc w podjęciu decyzji pomiędzy młotowiertarką, wiertarką udarową i wiertarko-wkrętarką akumulatorową, jeśli chodzi o debatę pomiędzy młotowiertarką a wiertarką udarową lub wiertarko-wkrętarką akumulatorową.

???? Cechy urządzeń akumulatorowych

Akumulatorowe młotowiertarki, wiertarki udarowe i wiertarko-wkrętarki stanowią obecnie zdecydowaną większość młotowiertarek, wiertarek udarowych i wiertarko-wkrętarek. Jednak nie wszystkie silniki akumulatorowe są sobie równe. Istnieją dwa rodzaje silników: szczotkowe i bezszczotkowe.

Wcześniejsze rodzaje silników, szczotkowe, zostały po raz pierwszy zastosowane w wiertarkach przewodowych. To niedroga, sprawdzona technologia. Szczotki w końcu trzeba wymienić, ale nie jest to trudne ani drogie zadanie. Główna różnica polega na wydajności, z jaką silniki wykorzystują energię akumulatora. Silniki bezszczotkowe są droższe, ale wymagają od 10 do 15% mniej energii do osiągnięcia tych samych rezultatów, co sprawia, że są to najlepsze silniki nadające się tylko do najlepszych wkrętarek i wiertarek akumulatorowych.

Młotowiertarki, zwłaszcza młotowiertarki SDS, to urządzenia wymagające dużej mocy. Podczas gdy większość wiertarek i wkrętarek jest zasilana napięciem 20 V, młotowiertarki 40 V, a nawet 60 V zostały stworzone z myślą o profesjonalnych zastosowaniach wymagających dodatkowej mocy. Są one drogie - najmocniejsze kosztują ponad 1000 USD - i mogą wymagać regularnej wymiany akumulatorów.

???? Tańszą opcją jest użycie młotowiertarki akumulatorowej, która może wydawać się staroświeckim rozwiązaniem. Ponieważ są to urządzenia o dużej mocy, nadal jest ich dostępnych bardzo dużo. Są one opłacalnym rozwiązaniem, jeżeli można pracować w miejscach, gdzie są gniazdka elektryczne lub jeżeli posiadamy już przenośny generator.

Kolekcja wkrętarek akumulatorowych ronix

5 najlepszych wkrętarek akumulatorowych w 2021 r.

???? Zestaw wierteł BOSCH Power Tools - PS31-2A - 12 V, 3/8 cala, dwie prędkości obrotowe, zestaw wierteł akumulatorowych

Ta wkrętarka akumulatorowa firmy Bosch mogłaby z łatwością zdobyć nagrodę dla najlepszej wkrętarki akumulatorowej. Charakteryzuje się doskonałym momentem obrotowym, waży niewiele ponad 2 kg i jest idealna do wkręcania w suchej zabudowie, drewnie i metalu.

Posiada dwie prędkości obrotowe, 350 i 1300 obr/min, a także sprzęgło 20+1 zapewniające precyzyjną kontrolę momentu obrotowego. Posiada dwa akumulatory litowo-jonowe, dzięki czemu nigdy nie zabraknie Ci energii.

???? Makita DF012DSE 7,2V

Wkrętarka Makita DF012DSE 7,2V Do zadań wymagających wysokiego i niskiego momentu obrotowego, jest to jedna z najlepszych wkrętarek akumulatorowych.Ta wkrętarka Makita posiada dwie prędkości obrotowe: 200 obr/min i 650 obr/min. Wkrętarka posiada obrotową rękojeść, która może być używana prosto lub jako uchwyt pistoletowy. t zawiera 21 ustawień sprzęgła i tryb wiercenia z momentem obrotowym 50 cali na cal. Jest to szczególnie korzystne, jeśli masz do czynienia z drewnem i chcesz wywiercić otwory pilotażowe tym samym narzędziem, aby zapobiec pękaniu płyty podczas wkręcania wkrętów.

Wkrętarka akumulatorowa 3,6 V Li-ion????

Ronix 8500 Wkrętarka akumulatorowa 3,6V Li-ion

Wkrętak akumulatorowy Ronix 3,6V Li-ion nie jest niczym konwencjonalnym! Posiada możliwość wkręcania wszystkich rodzajów śrub. Wszechstronne narzędzie akumulatorowe z wysokowydajnym silnikiem do zastosowania w różnych branżach. Model 8500 jest zasilany akumulatorem litowym 3,6 V o pojemności 1,5 Ah. Podobnie jak w przypadku innych towarów Ronix, korpus jest ergonomicznie zbudowany w unikalnej formie. Wkrętarka akumulatorowa Ronix 3,6 V Li-ion posiada bezkluczykowy uchwyt wiertarski, który umożliwia szybszą wymianę końcówek.

???? DeWALT (DCF680N2) 8V Max

Mechanizm aktywowany ruchem w tej wkrętarce akumulatorowej uruchamia narzędzie, gdy użytkownik zaczyna je obracać w kierunku, w którym ma być skręcona śruba. Dostępne są dwa kierunki: do przodu i do tyłu.

Zawiera wskaźnik poziomu naładowania akumulatora, który informuje o jego niskim poziomie, a w zależności od wykonywanego zadania można używać go jako wkrętaka prostego lub z uchwytem pistoletowym.

???? Wkrętarka akumulatorowa Ronix 8505 3,6 V Li-ion z wieloma cylindrami bitowymi

Kolejnym fantastycznym gadżetem od firmy Ronix jest wkrętak akumulatorowy 3,6 V Li-ion z wieloma cylindrami bitów! Jest to z pewnością jeden z najlepszych wkrętaków akumulatorowych na rynku. Przydatne, lekkie narzędzie, które można mieć w domu, garażu, warsztacie, a nawet w miejscu pracy. Model 8505 wyposażony jest w wysokowydajny silnik, który umożliwia wykonywanie wszystkich rodzajów operacji związanych z mocowaniem i odkręcaniem. Narzędzie 8505 jest zasilane przez akumulator litowy 3,6 V Samsung o pojemności 1,5 Ah. Rękojeść i korpus zostały zaprojektowane w sposób ergonomiczny, aby wygodnie leżały w dłoni. Narzędzie 8505 posiada w pełni funkcjonalny mechanizm blokady i obciążenia, który ułatwia szybką wymianę końcówek.

Bity do wkrętarek akumulatorowych

Najlepsze zestawy końcówek do wkrętarek akumulatorowych w 2021 r.

Jednym z najbardziej uniwersalnych urządzeń w każdym domu i miejscu pracy jest wiertarka akumulatorowa. Dzięki najnowszym osiągnięciom w dziedzinie technologii akumulatorów wiertarki akumulatorowe są obecnie bardziej wydajne, wygodniejsze i trwalsze niż kiedykolwiek wcześniej. Postępowi temu towarzyszy rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości wiertła do różnych zastosowań, od stolarstwa po inżynierię.

Wiertła są dostępne w różnych rozmiarach, mają różne zastosowania i są wykonane z różnych materiałów. Często są sprzedawane w zestawach, które są przeznaczone do określonych funkcji. Wiertła mogą być używane do różnych zadań, w tym do wkręcania, wiercenia i wiercenia gniazdowego. Co więcej, istnieje tyle samo odmian głowic wierteł, co głowic wkrętów. Wybór najlepszego zestawu końcówek wkrętakowych do wiertarko-wkrętarki akumulatorowej może być trudny. W tym wpisie poznasz najlepsze zestawy końcówek wkrętakowych do wiertarko-wkrętarek akumulatorowych, abyś mógł rozpocząć pracę nad kolejnym projektem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zestawu końcówek wkręcających?

???? Rynek zestawów końcówek wkrętakowych jest tak zróżnicowany, jak prace, które ich wymagają. Najlepsze z nich to świetne opcje oparte na funkcjach, cenie, trwałości i rozmiarze.

referencje : https://en.wikipedia.org/wiki/


FAQ ❓

Jaka jest różnica między wiertarką a wkrętarką akumulatorową?
Wiertarka akumulatorowa jest elektronarzędziem służącym do wiercenia otworów i wkręcania wkrętów w powierzchnie. Z kolei wkrętarka służy wyłącznie do wkręcania i dokręcania luźnych śrub.

Jaka jest różnica między wkrętarkąudarową a wkrętarką akumulatorową?
Pod wieloma względami akumulatorowe wkrętarki udarowe są porównywalne do zwykłych wiertarek akumulatorowych, z tą różnicą, że są mniejsze, lżejsze i mają większą moc.

Czy mogę wiercić za pomocą wkrętarki akumulatorowej?
Na pierścieniu regulowanego momentu obrotowego wkrętarki akumulatorowej z wieloma ustawieniami momentu obrotowego może znajdować się symbol wiertła. Oznacza to, że wkrętarka ma możliwość wiercenia otworów.Podsumowanie????

W wielu pracach przydałaby się najlepsza wkrętarka akumulatorowa, od budowy mebli po odkręcanie stroików w gitarze w celu nawinięcia nowej struny, podczas gdy wiertarka lub wkrętarka udarowa byłyby zbyteczne lub wręcz nie pasowałyby. W niektórych sytuacjach wkrętarka akumulatorowa przewyższa wkrętarkę ręczną pod względem mocy i szybkości. Są one jednak wystarczająco małe, aby zmieścić się w niewielkich miejscach i nie mają wystarczającej siły, aby wykręcić wszystkie śruby.
Wybór najlepszej wkrętarki akumulatorowej bez jej użycia może być trudny, dlatego lepiej jest przeanalizować i przeczytać pisemną, krótką ocenę porównawczą. Ma to na celu maksymalne uproszczenie procedury zakupu. Wkrętarki elektryczne to małe, wygodne gadżety, które mogą nieco ułatwić życie. Ponieważ z naszych ocen można zauważyć, że produkty te różnią się od siebie dość znacznie, przeanalizowaliśmy szczegółowy opis tego narzędzia pod każdym kątem, aby mieć pewność, że zapadnie Ci on w pamięć.

Punkt:

Ocena użytkownika: Bądź pierwszy!