W tym studium przypadku udajemy się na Florydę, gdzie nasz klient - elektrownia pracująca w cyklu kombinowanym - potrzebował hydraulicznych kluczy dynamometrycznych.

Potrzebował ich od razu, a Maxpro było w stanie mu je dostarczyć.

"Dostarczyliśmy je w ciągu kilku godzin" - powiedział prezes firmy Tom Macey. "Na tym polega piękno UPS i FedEx. Wiele rzeczy wysyłamy z dnia na dzień".

Elektrownie nie mogą sobie pozwolić na czekanie na przybycie narzędzi, powiedział Macey.

"Jeśli coś się zepsuje lub wyłączy, trzeba to natychmiast naprawić" - powiedział.

Elektrownia, o której mowa, potrzebowała kluczy do turbin GE Frame 7. Śruby w turbinach wymagają zazwyczaj większego momentu obrotowego, a ich poluzowanie jest bardzo trudne ze względu na narażenie na ekstremalne temperatury.

Narzędzia hydrauliczne są lepsze w luzowaniu niż ich odpowiedniki - mówi Macey. Można użyć pneumatycznego klucza dynamometrycznego lub elektrycznego klucza dynamometrycznego, ale w sytuacjach, gdy liczy się czas, lepiej sprawdzają się narzędzia hydrauliczne.

Narzędzia dynamometryczne mają kilka różnych zastosowań w przemyśle energetycznym. Oprócz pracy przy turbinach, elektrownie naftowe i gazowe używają ich do przykręcania sprężarek, zaworów i pomp. W przemyśle jądrowym hydrauliczne klucze dynamometryczne są używane do ogólnej konserwacji elektrowni oraz do skręcania beczek magazynowych.

Narzędzia hydrauliczne są cenione w sektorze energetycznym ze względu na swoją precyzję - dokładność w zakresie plus minus trzech procent - oraz wydajność, która może sięgać 100 000 ft./lbs.

W końcu klient był zadowolony.

"Sprzęt dotarł skalibrowany i to dzień po tym, jak go zamówiliśmy" - powiedział kierownik zakładu. "Świetna obsługa!".

Maxpro kalibruje każde narzędzie, które sprzedaje, wynajmuje lub naprawia, zgodnie z normami ISO/IEC 17025 w swoim laboratorium, które uzyskało akredytację A2LA, najważniejszej krajowej agencji akredytacyjnej.

Kalibrujemy hydrauliczne, elektryczne i pneumatyczne klucze dynamometryczne, a także przetworniki momentu obrotowego i inne narzędzia.

Skontaktuj się z Maxpro już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci w realizacji kolejnego projektu lub odwiedź naszą stronę internetową i wypełnij formularz kalibracji.