Wiele osób kupując używany lub nowy samochód nie zagląda pod podłogę bagażnika, nie sprawdzając podstawowego wyposażenia. Problemy pojawiają się, gdy na drodze dochodzi do niespodziewanej awarii samochodu, np. przebicia opony. Bez odpowiedniego klucza do kół lub lewarka trzeba będzie zrezygnować z jazdy. Jaki klucz do kół warto mieć w swoim samochodzie?

Klucz do kół w samochodzie

Klucz do kół powinien być niezbędnym elementem wyposażenia każdego samochodu. Za pomocą tych narzędzi można nie tylko zdjąć uszkodzone koło, ale także wyczyścić klemy akumulatora i zdemontować poszczególne części samochodu.

Klucze do kół samochodowych dostępne na stronie https://narzedzia-esklep.pl/klucz-do-kol-samochodowych-jaki-wybrac-b66 mają dobrą jakość wykonania, trwałości i wydajności w niskiej cenie. Wszystkie narzędzia w sklepie są fabrycznie nowe ze wszystkimi certyfikatami bezpieczeństwa i jakości.

Jaki klucz do odkręcania kół wybrać?

Obecnie na rynku istnieje wiele opcji kluczy do kół. Są to zarówno narzędzia w pełni elektryczne, jak i ręczne. Ręczny klucz do kół kosztuje około 20 zł. Warto zainwestować w nieco dłuższy model. Pozwoli Ci to na wykorzystanie dźwigni i dźwigni podczas odkręcania uporczywych śrub w kołach Twojego pojazdu. W tej sytuacji chętnie wybierany przez zmotoryzowanych jest klucz krzyżakowy do kół. Przydatny będzie również klucz teleskopowy lub narzędzia z "grzechotką". Narzędzia te pozwalają na odkręcanie śrub przy użyciu bardzo małej siły dzięki zastosowaniu podwójnej dźwigni. Ten klucz może być używany z jedną dźwignią i ma rozmiar zaledwie 17/19 mm. Im mniejszy klucz, tym więcej siły potrzeba do poluzowania śrub. Klucz dynamometryczny to bardzo popularne narzędzie, zwłaszcza w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Znany jest ze swojej wysokiej wydajności i siły odkręcania. Ten typ klucza znany jest z dużej dokładności. Za jego pomocą można dobrać odpowiednią siłę i stopień dokręcenia lub poluzowania. Dynamometryczny klucz do kół pozwala na zmniejszenie uszkodzenia śruby podczas odkręcania. Klucze te dostępne są w cenie wyjściowej 50 złotych. Najczęściej używanym przez warsztaty samochodowe narzędziem są elektryczne klucze do kół. Można je podzielić na klucze akumulatorowe (12 V), oraz narzędzia 230 V. Jest to świetna alternatywa dla ręcznych odpowiedników. Cena klucza elektrycznego jest bardzo zróżnicowana i zaczyna się od około 80 złotych.

Klucz do kół samochodowych

Jaki typ klucza do kół jest najlepszy?

Trudno wyobrazić sobie właściciela samochodu bez odpowiedniego klucza do kół. Dotyczy to również profesjonalnych warsztatów samochodowych. Dobrze dobrany klucz pozwoli na łatwe odkręcenie śrub i wymianę kół w garażu lub na drodze. Dzięki temu często można zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. Nawet najprostszy klucz ręczny może być mylący. Musimy wiedzieć, które narzędzie najlepiej nadaje się do danej pracy. W tej kategorii znajdują się klucze o różnym zastosowaniu i konstrukcji.

Klucz kołowy Phillips jest pierwszym typem narzędzia, które oferujemy. Ten typ narzędzia ma wygląd krzyża z równymi ramionami. Każde ramię zakończone jest gniazdem o innym rozmiarze (w przypadku dedykowanych kluczy do kół są to najczęściej 17, 19 i 21 mm). Klucz krzyżowy ma wszechstronne zastosowanie i charakteryzuje się zaskakującą jakością wykonania. Jego środek często jest wzmocniony, co ma chronić przed przypadkowym złamaniem podczas pracy.

Klucz teleskopowy to świetny wybór przy wyborze klucza do samochodu. Najlepszą rzeczą w nich jest regulowana długość robocza. Dzięki temu możesz dostosować dźwignię do warunków pracy. Dłuższa dźwignia wymaga użycia mniejszej siły. Oznacza to, że klucz teleskopowy może być używany niezależnie od siły i mocy do dokręcania śrub. Klucze te posiadają również gumowaną rękojeść, która pozwala na większą kontrolę i komfort pracy, a także dodatkowe nasadki w najpopularniejszych rozmiarach do kół samochodowych.

W ofercie posiadamy bardziej specjalistyczne klucze niż te wymienione powyżej, jak np. klucz płaski z grzechotką. Klucze te są często wykorzystywane w przemyśle i profesjonalnych usługach. Klucz ten posiada zintegrowaną grzechotkę, która pozwala na szybsze i bardziej precyzyjne dokręcanie kół, np. podczas seryjnych wymian.

W ofercie posiadamy również zestawy zawierające klucze do felg. Zestawy te często wykonane są z dodatkową otuliną, która chroni koła przed uszkodzeniem. Nasadki te mogą być stosowane w połączeniu z kluczem udarowym, ponieważ wykonane są z odpowiedniej stali.

Ważne jest, aby przy wyborze klucza sprawdzić, czy koła mają odpowiedni moment obrotowy. Profesjonalne i szanowane warsztaty samochodowe często dokręcają śruby za pomocą klucza dynamometrycznego po zakończeniu pracy. Eliminuje to możliwość uszkodzenia kół i zwiększa bezpieczeństwo pracy, szczególnie w przypadku felg aluminiowych. Jeśli masz większy budżet, klucz udarowy może być czymś, co rozważasz. To narzędzie pozwala na łatwe odkręcanie i dokręcanie nawet najbardziej upartych śrub na felgach.

W przypadku niespodziewanej awarii samochodu, posiadanie odpowiedniego sprzętu może uratować wielu kierowców. Nawet podstawowy klucz do kół samochodowych może posłużyć do szybkiej wymiany koła i powrotu na drogę.