Jak wybrać odpowiednie narzędzia? - Marki narzędzi warsztatowych

Oczywiste jest, że reputacja i umiejętności mechanika są najważniejszymi rzeczami, które klient powinien wziąć pod uwagę przy wyborze warsztatu samochodowego. Wraz z postępem technologicznym nie wystarczą już tylko umiejętności, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie dla klienta. Niezbędny jest odpowiedni sprzęt, najlepiej od sprawdzonych i dobrych jakościowo producentów narzędzi warsztatowych, które posłużą przez wiele lat.

Ważne jest, aby zastanowić się nad usługami i pracami, które zamierzamy wykonywać za pomocą kupowanych narzędzi samochodowych. Należy zastanowić się, czy otwierany przez nas warsztat będzie profesjonalny czy półprofesjonalny. Do każdego rodzaju warsztatu można polecić inne marki narzędzi warsztatowych. Zanim podejmiemy decyzję, którego producenta narzędzi warsztatowych chcemy kupić, musimy najpierw określić, czego potrzebujemy i jakie narzędzia są wymagane w naszej branży.

Co powinno znaleźć się w wyposażeniu warsztatu samochodowego? Jak wybrać odpowiedniego dla siebie producenta narzędzi warsztatowych?

Bez podstawowej infrastruktury garaż nie może prawidłowo funkcjonować. Zanim zaczniesz szukać poszczególnych narzędzi i maszyn, zaplanuj ergonomicznie swoją przestrzeń. Weź pod uwagę wielkość garażu i miejsce, w którym będziesz pracować. Upewnij się, że masz podstawowe meble, takie jak stoły i szafki, które mogą być używane w warsztacie.

Każdy mechanik wie, że klucze są najważniejszym narzędziem w jego arsenale. Ważne jest, aby sprawdzić, ile jest ich w zestawie i czy producent narzędzi używanych w warsztacie dbał o jakość sprzętu. W każdym zestawie powinny znaleźć się standardowe rozmiary klucza płaskiego: 6x7, 8x9 i 12x13, 14x15. 16x17. 18x19. 20x22. 21x23. 24x27. 25x28. 30x32mm. Czasami jednak możemy potrzebować klucza o innym rozmiarze. Dobrze jest wtedy zaopatrzyć się w taki klucz u producenta narzędzi warsztatowych.

Oto najpopularniejsze marki narzędzi warsztatowych, które produkują klucze płasko-oczkowe, jakie można znaleźć w wielu punktach naprawczych.

  • Cromwell
  • Stahlwille
  • YATO
  • Senator 
  • YAMOTO

Firmy te polecane są również jako producenci innych narzędzi warsztatowych. Klucze płasko-oczkowe i grzechotki. Warsztat bez tych narzędzi jest niekompletny. Jak pokazuje doświadczenie, mechanicy uwielbiają narzędzia niemieckich marek (np. Stahlwille). Z kolei Cromwell i YATO to polscy producenci. Ich sprzęt jest wysokiej jakości i cieszy się dużą renomą nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Zachęcamy do poznania marek narzędziowych wymienionych poniżej lub do szukania sklepów internetowych, które zajmują się sprzedażą specjalistycznych narzędzi warsztatowych.

Dobry zestaw śrubokrętów dla mechaników jest również niezbędny w momencie, w którym ich potrzebujesz. Narzędzia te są niezbędne przy każdej naprawie. W przypadku prac motoryzacyjnych śrubokręty są często wyposażone w magnetyzer i wygodny uchwyt. Aby zapewnić sobie wygodną pracę z wkrętakiem, upewnij się, że został on wyprodukowany przez producenta narzędzi warsztatowych.

Jaką markę narzędzi warsztatowych wybrać do diagnostyki i prac przy zawieszeniu?

W każdym filmie o mechaniku samochodowym jest kadr, na którym widać profesjonalistę pracującego przy podwoziu. Ten zawód wymaga spędzenia czasu pod samochodem. Warto zainwestować w dobry podnośnik typu żaba lub podnośnik tłokowy, który zapewni nam komfort podczas podnoszenia samochodu. Jest wielu producentów narzędzi warsztatowych, którzy oferują podnośniki i dźwigniki, np. YATO, Holmatro, Kennedy. Holmatro i Kennedy to jedni z najbardziej zaufanych producentów narzędzi garażowych.

Niezbędniki to najważniejsze elementy w sprzęcie diagnostycznym. Należą do nich: tester akumulatorów, urządzenie do sprawdzania i regulacji reflektorów, analizator spalin do silników Diesla oraz tester świec żarowych do układu hamulcowego. Narzędzia te pomogą określić stan techniczny i osiągi Twojego pojazdu. Ważne jest, aby podczas przeprowadzania diagnostyki w naszym warsztacie dysponować odpowiednim sprzętem i sprawdzonymi markami narzędzi warsztatowych. Zapewni to bezpieczeństwo naszym klientom.

Co producenci narzędzi warsztatowych mają do powiedzenia na temat bezpieczeństwa i higieny pracy mechaników?
Powinieneś dokładnie przeczytać ten artykuł, aby wiedzieć od czego zacząć i gdzie możesz znaleźć materiały do budowy swojego warsztatu. Chcielibyśmy poruszyć jeszcze jedną kwestię. Jest to sprawa, którą wielu zapracowanych profesjonalistów zaniedbuje, aby zadbać o swoje miejsce pracy. Dotyczy ona bezpieczeństwa i higieny pracy mechanika.

Czy są dla nas jakieś lekcje od producentów narzędzi warsztatowych? Wysoka jakość sprzętu to pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę. Dobrej marki podnośnik czy narzędzie diagnostyczne sprawi, że praca będzie bezpieczniejsza. Producenci narzędzi warsztatowych oferują również szeroki wybór akcesoriów. Do tych akcesoriów należą między innymi chusteczki dezynfekujące na bazie alkoholu. Służą one do dezynfekcji narzędzi w warsztatach samochodowych, a także w innych miejscach, takich jak np. sale operacyjne. 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się pomocny w podjęciu decyzji o tym, jakiej marki narzędzia powinieneś kupić do swojego warsztatu samochodowego.